A kínai éttermek zöme európaizált, kivételekkel a Kárpát medencében csak Budapesten találkoztam. Ezeket a némiképp az európai ízléshez igazított helyeket két csoportban lehet sorolni, az egyik a készételt csévingekből kimérő, esetleg azokat mikrozó, totál standardizált, lényegében érdektelen olcsó tömegétkeztetők hada, melyek a nagy bevásárlóközpontoktól a plazakon át a külvárosokig mindenfele megtalálhatók. A másik kategória a szabályos étlappal működő nagyétterem, ahol á la carte rendelhetünk frissen készült ételeket érdekesebb alapanyagokból is, nemcsak csirkéből és sertésből, mint a büfék többségében. Ezek közé tartozik a hajdani Studio mozi tőszomszédságában, a Hunyadi kastély mögött 2024 derekán Temesváron nyílt Hongkong étterem. Néhány éve még egy olasz hely működött ott, mára a belteret teljesen átalakították, egyébként nagy gonddal, az étterem ügyesen elegyíti a hagyományos kínai ízlésvilágot a modern európaival.
Az étlapon igen változatos alapanyagokkal találkozhatunk, bár a sokak számára extrémnek számító, de másokat annál inkább vonzó dolgokkal – mint a kacsanyelv, vér, selyemhernyó, csirkeláb, sertésvese-, bél- és gyomor – nem. Választhatunk viszont halból, kacsából, birkából, marhából, tintahalból, rákból, sügérből és süllőből készült igen sokféle fogás közül. Az elkészítési módok hasonlóak, nagyjából ugyanazokat az ételeket adják többféle alapanyagból. Kínálnak többek között ötízű padlizsánt, tenger gyümölcseit édes-savanyú szószban, osztrigaszósszal és wokozva, békacombot ganbiai stílusban, kacsát GongBao módra, zöldséges birkát forró vaslapon. Ahogy az ember olvassa a több, mint százféle fogást, megkörnyékezi az az érzés, hogy a kevesebb néha több.
Ettünk tavaszi tekercset, mely akár helyben készült, akár félkész alapanyagból, sokkal jobb volt, mint a legtöbb helyen kapható minitekercs, amit akár a nagyáruházakban is meg lehet venni s olajba beleszórva pillanatok alatt megvan. Késztermék édes-csípős mártást adtak mellé, mint egyébként szinte mindenütt. Élvezhető volt a húsos derelye is, mely itt-ott szakadozott, de nem bántuk különösebben. Sültnek ígérték, pároltat kaptunk, utólagos rápirítás nélkül. Nem békétlenkedtünk, így is ízlett. Rendeltünk egy ragacsos mártásban felszolgált fafülgombás sertésételt zöldséges rizzsel, ezzel is meg voltunk elégedve, hozta a szokásos kínai raguk ízvilágát. Legizgalmasabb fogásunk egy sertésfülsaláta volt, a fűszeres lében megfőtt fület megdermesztették, felcsíkozták, majd izgalmas mártással, chilivel és zöldfűszerekkel tálalták.
A kiszolgálás kedves udvarias és gyors, az árak megfizethetőek, nyilván alapanyagonként változóak, ha odafigyelünk az étlap jobb oldalára, akkor jutányosan étkezhetünk, mi a felsorolt négy fogásra három itallal együtt 206 lejt, azaz kb. 16.500 forintot fizettünk.
Húszféle román bort kínálnak palackra, további hármat folyóborként. A Heineken portfólióba tartozó féltucatnyi tömegsör mellett választékba vettek egy hasonló minőségű kínai sört is, a Tsing taot. A töményitalok kommerszek.
Értékelés
Összélmény: 4,25 pont
Konyha: 4 pont
Atmoszféra: 4,5 pont
Kiszolgálás: 5 pont
Erre a hirdetésre való jelentkezéshez küldjük el az adatainkat e-mailben a choi394461783@gmail.com címre