A Darshan udvar évtizedeken keresztül stabil pont volt a Mikszáth Kálmán tér vonzáskörzetében, ahol olyan ikonikus helyek működnek hasonlóan hosszú ideje, mint a Tilos az Á, több, mint egy évtizedre tekint vissza a Lumen kávézó, régi motoros a kedvező árfekvésű, többnyire diákok által frekventált Fecske is. De van itt ma már kiemelkedő borbár (Zengő), autentikus olasz bisztró (Al Dente), progresszív magyar konyhával működő étterem (Alma és körte). S el ne feledkezzünk a méltán népszerű cseh sörözőhálózat alegységéről a „Jaromir a Templomhoz” nevű gasztro-kocsmáról s a szintén hangulatos Fiktívről. A Darshan udvar már a múlté, de a helyén a maga nemében szinte egyedülálló komplexum nyílt, melynek három bejárata is van, egy a söröző részlegbe, egy a borbárba, egy pedig a belső fedett udvarba, ahonnan az előbb említett egységekbe is be lehet jutni. Az atmoszféra lezser, megnyerő.
Az étlap gerincét népszerű street food fogások teszik ki, de tartanak hagyományos sör- és borkorcsolyákat, valamint éttermi fogásokat is. 2024 májusában kínálnak többek között bajor perecet, cheddaros, kolbászmorzsás csónakburgonyát, „kenegetős tapas” címszó alatt padlizsánkrémet, humuszt és fetakrémet, salátákat, wrap-eket, burgereket, pizzákat, rántott húsokat s tex mex fogásokat a különféle ízesítésű csirkeszárnyaktól a BBQ oldalason át a taco-kig és quesadilla-kig.
Nyitás óta járunk ide borozni és sörözni, enni csak a kezdeti korszakban volt alkalmunk, amikor még a fine dining irányába is kacsingatott a legjobb magyar éttermekben edződött Sobják Mátyás-vezette konyha. A marinált retekkel és céklapürével kínált citromos kacsa-terrine izgalmas, kreatív kompozíció volt, virtuóz íz-, állag- és alapanyagjátékokkal örvendeztetett meg minket. A húsból készült pisztáciás rétegre hízott kacsamáj-pástétom került. Megelégedésünkre szolgált a gyömbéres korianderes ázsiai húsleves is, amit remek, krémes sárgájú marinált főtt tojással szolgáltak fel. A szezámmagot, amivel megszórták a levest, nem erőltettem volna, de így is emlékezetes fogás volt ez. A Margherita pizza ízletes volt, kérésre kaptunk mellé fokhagymás, chilis és bazsalikomos olívaolajat. A maracujás mille feuille remek zárásnak bizonyult. A sörök és a borok rendszeresen változnak, de mindig nyújtanak izgalmat azoknak is, akik rajta tartják ujjukat a magyar sörkészítés és borászat ütőerén.
A kiszolgálás változó, pincérfüggő, előfordul, hogy lelassul, szívélyesség, motiváltság tekintetében sem teljesen egyenletes, de soha nem volt távoztunk innen rossz szájízzel. Legjobb élményünk egy kedves, bájos fiatal felszolgáló hölgy volt, aki olyan rutinosan és magabiztosan mutatta be a borokat, hogy rákérdeztünk, van-e szakirányú végzettsége, megtudtuk, hogy szőlész-borász képesítéssel rendelkezik. A pult mögött egy élő legendát ismertünk fel, a magyar sörélet kultikus alakját, Marosvári László sörszakértőt, akinek arcképe díszítette évekig a Szent András sörfőzde egyik legnépszerűbb, róla elnevezett sörét, az Ogrét, egy markánsan komlózott cseh lágert.
A hely első számú erőssége az italválaszték. 32 csapból folynak a kiváló sörök, akárcsak a KEG nevű műintézményben, melynek egy permutációja az itteni sörös részleg. Annyi a különbség, hogy e helyütt a lágerek nagyobb számban képviseltetik magukat, különösen a cseh vonal. Emellett 32 bort mérnek ki a legizgalmasabb pincészetektől. A töményitalok között is számos prémium nedűt fedezhetünk fel, érdemleges a koktélválaszték is.
Értékelés
Összélmény: 5 pont
Konyha: 5 pont
Italválaszték: 5 pont
Atmoszféra: 5 pont
Kiszolgálás: 4,5 pont
Erre a hirdetésre való jelentkezéshez küldjük el az adatainkat e-mailben a mixat.rendezveny@gmail.com címre